II Wojewódzki Szkolny Turniej Szachowy- Targi Kielce

W  dniu 22 .10.2019 r.  12 uczniów i uczennica uczestniczyli w II Wojewódzkim Szkolnym Turnieju Szachowym  odbywającym się w ramach Kongresu Edukacji  Przyszłości. Organizatorami zawodów były następujące instytucje: Kuratorium Oświaty w Kielcach, Świętokrzyski Związek Szachowy , Katolicki Międzyszkolny Klub Sportowy „Victoria” oraz Targi Kielce. Rywalizowaliśmy w trzech  grupach :  dziewczęta klasy I- III ; chłopcy klasy I-III; chłopcy klasy IV-VIII. Zawody rozgrywane były systemem szwajcarskim. Łącznie każdy zawodnik miał do rozegrania 7 partii . Najlepszy wynik osiągnęła uczennica klasy 3b Inka Pisana, która zajęła 3 miejsce i zdobyła puchar.  Bardzo dobrym rezultatem  zakończył start Adam Rowiński (klasa 3c). Uczeń  zajął 4 miejsce i również został nagrodzony. Wysokie 8 miejsce uzyskał Adam Mieszczankowski uczeń klasy 2 b. Spośród zawodników starszych najwyżej sklasyfikowany został Szymon Wilczkowski(6c), który zajął 14 miejsce na 153 graczy . W pierwszej 20 -tce znalazł się też  Olgierd Chabik uczeń klasy 7 d. Szczegółowe informacje o wynikach patrz niżej.