II Świętokrzyska Międzyszkolna Liga Szachowa 2021/22

W dniu 18.06. 2022 r. w Zespole Szkół Informatycznych w Kielcach odbyło się podsumowanie  rozgrywek II Świętokrzyskiej Międzyszkolnej Ligi Szachowej. Organizatorami przedsięwzięcia byli : Ludowy Katolicki Klub Sportowy „LUKKS” Kielce oraz Szachowa-Akademia.  W turnieju uczestniczyły w różnych grupach wiekowych 62 szkoły z województwa  świętokrzyskiego. Rywalizacja odbywała się on- line przy użyciu platformy Lichess .W tegorocznych rozgrywkach nasi szachiści  w kategorii drużynowej mogą pochwalić się znaczącymi sukcesami. Najwyżej uplasowali się uczniowie  z grupy rozgrywkowej „B” – klasy IV-VI, którzy wywalczyli 2 miejsce( najlepiej punktujący zawodnicy: Inka Pisana, Adam Rowiński, Platon Maskoukin). Bardzo dobre  3 miejsce zajęli uczniowie z grupy „C”- klasy VII- VIII(najlepiej punktujący zawodnicy: Szymon Wilczkowski, Dominik Szwed). Dobry start odnotowali również młodzi szachiści z grupy rozgrywkowej „A”klasy I-III, którzy zajęli 4 miejsce ( najlepiej punktujący zawodnicy: Mikołaj Bieniek, Dawid Butkiewicz, Ilaryion Maskoukin).