Wyniki I Świętokrzyskiej Międzyszkolnej Ligi Szachowej

W dniach  25-27 maja 2021 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w I Świętokrzyskiej Szkolnej Lidze Szachowej rozgrywanej online. Organizatorami turnieju byli : Ludowy Uczniowski Katolicki Klub Sportowy LUKKS w Kielcach oraz   Szachowa- Akademia.pl . Zawodnicy szkół podstawowych  rywalizowali w trzech grupach wiekowych : a) klasy 0-3, b)klasy 4-6 , c)klasy 7-8. Zawody rozgrywane były na dystansie 9 rund (P 10′). Szachiści współzawodniczyli indywidualnie oraz drużynowo.  W klasyfikacji indywidualnej sukces odniosła  uczennica klasy 4b Inka Pisana, która zajęła II miejsce w swojej grupie wiekowej.  W klasyfikacji drużynowej nasza szkoła zajęła odpowiednio III miejsce – klasy 4-6 i II miejsce- klasy 7-8. Najlepsi reprezentanci  wymienionych grup to : Inka Pisana, Adam Rowiński -klasy 4-6;  Szymon Wilczkowski i Maciej Wencelis – klasy 7-8.

https://szachowa-akademia.pl/liga/

Gratulujemy występu!