„TYDZIEŃ DLA NIEPODLEGŁEJ 2022”

 
 

 

    W dniu 10.11.2022 r. w naszej szkole przeprowadzony został turniej w szachach szybkich (P 10′) dla uczczenia 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorami przedsięwzięcia byli : Ludowy Uczniowski Katolicki Klub Sportowy „LUKKS” Kielce, Świętokrzyska Federacja Sportu w Kielcach  oraz Szkoła Podstawowa nr 27 im. K.K. Baczyńskiego w Kielcach.  Łącznie  w  turnieju wzięło udział 68  osób. W rywalizacji  uczestniczyło 11  uczniów i 1 uczennica, którzy reprezentowali naszą szkołę. Turniej rozgrywany był  na dystansie 7 rund  systemem szwajcarskim w 4 grupach wiekowych :

GRUPA A – zawodnicy do lat 8

GRUPA B – zawodnicy do lat 10

GRUPA C – zawodnicy do lat 15

GRUPA D – 16+(OPEN)

 

  Spośród naszych uczniów najlepiej zaprezentowali się  : Dawid Butkiewicz , który w grupie do lat 10 zajął 2 miejsce oraz Adam Rowiński , który w grupie  do lat 15 również uplasował się na 2 miejscu. Bardzo dobry wynik odnotował również absolwent naszej szkoły Szymon Wilczkowski, który zajął 3 miejsce na podium. 

Wszystkim nagrodzonym uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

WYNIKI SZCZEGÓŁOWE

 

GRUPA DO LAT 8    GRUPA DO LAT 10     GRUPA DO LAT 15      OPEN 

Uczniowie podczas trwania turnieju mogli zapoznać się z okolicznościową wystawą  z okazji 11 listopada Narodowego Święta Niepodległości, która zaprezentowana została w holu szkoły.

Serdeczne podziękowanie  składam  koleżankom i kolegom , którzy przyczynili się do powstania wystawy : p.Patrycji Karykowskiej, p.Ewie Seledze, p. Lidii Okulickiej -Jezierczak, p. Arkadiuszowi Gałgowskiemu, p.Małgorzacie Rugale. Szczególne podziękowania składam  p.Dawidowi Ślusarczykowi, który służył pomocą podczas realizacji turnieju.

                                                                                                                                                                                                                                                  Marcin Braniewski