III Świętokrzyska Międzyszkolna Liga Szachowa

W dniu 13.05. 2022 r. w Zespole Szkół Informatycznych w Kielcach odbyło się  podsumowanie  rozgrywek III Świętokrzyskiej Międzyszkolnej Ligi Szachowej, które odbywały się pod patronatem Wojewody Świętokrzyskiego, Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty oraz Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Organizatorami przedsięwzięcia byli : Ludowy Katolicki Klub Sportowy „LUKKS” Kielce oraz Szachowa-Akademia. Rywalizacja odbywała się on- line przy użyciu platformy Lichess . Rozgrywki przeprowadzane były systemem szwajcarskim  P10′- 10 minut na osobę.W tegorocznych edycji nasi szachiści  w kategorii wiekowej  klas 4-6  zajęli 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej .

Skład drużyny  ( Adam Rowiński, Inka Pisana, Bartosz Maj, Dawid Butkiewicz, Mikołaj Bieniek, Oliwer Bieniek, Patryk Buras i Borys Wojda).

Indywidualne najwyżej uplasował się uczeń klasy 6 c Adam Rowiński, który zajął 5 miejsce.W ramach turnieju stacjonarnego, który był podsumowaniem tegorocznej Ligi Szachowej Adam Rowiński zajął 3 miejsce. Dobry start odnotowali także : Inka Pisana  z klasy 6b- 7 miejsce i Mikołaj Bieniek – z klasy 4a- 8 miejsce.