I Kielecka Międzyszkolna Liga Szachowa

W dniu 21.06.2023 nasi uczniowie brali udział w  turnieju zorganizowanym przez  : Miejski Szkolny Ośrodek Sportowy w Kielcach, Ludowy Uczniowski Katolicki Klub Sportowy „LUKKS” Kielce, Szkołę Podstawową im. Stanisława Moniuszki  nr 39 w Kielcach . Turniej  rozgrywany był w systemie  szwajcarskim na dystansie 7 partii P’10 na zawodnika.  W klasyfikacji indywidualnej  świetny wynik osiągnął Mikołaj Bieniek z klasy IV a , który zajął II miejsce w grupie klas IV- VII . W pierwszej dziesiątce znaleźli się ponadto : Adam Rowiński z klasy VIc – VI miejsce oraz Inka Pisana z klasy VIb- IX miejsce. W grupie klas VII- VIII nasi uczniowie zajęli nagradzane  IV  i V miejsca. Tuż za podium uplasował się uczeń Jakub Ziernik z kl. VIII d , piąty był Dominik Misiak z klasy VIIIb.

W klasyfikacji drużynowej zajęliśmy odpowiednio – I miejsce (klasy 7-8),  II miejsce ( klasy 4-6).

Gratulacje dla naszych szachistów i szachistki!